مزایا و معایب ارسال مرسولات با تیپاکس

یکی از مزیت‌های مهم و قابل توجه ارسال به صورت تیپاکس این است که ارسال کلیه مرسولات تحت پوشش بیمه می‌باشند که ارسال کالا را به صورت سالم برای مشتری تضمین می‌کنند. بنابراین مشتری با خیالی آسوده می‌تواند کالاهای حساس و گران قیمت خود را به دست ماموران شرکت تیپاکس بسپارد. به دلیل وجود بیمه در صورت بروز آسیب محموله از طرف شرکت تعویض خواهد شد. بنابراین در صورتیکه کالای شما دچار آسیب و صدمه شد باید آن را به همراه نماینده تیپاکس به شعبه منتقل کنید. تا در شعبه صورت جلسه‌ای مبنی بر وجود ایراد بسته تنظیم گردد. بعد از این مراحل کالای سالم و جدید برای شما ارسال خواهد شد.

یکی دیگر از مزیت‌های تیپاکس این است که ارسال محموله را به مناطق دورافتاده‌ای که فاقد شعبه تیپاکس هستند را امکان پذیر کرده است. بهتر است قبل از ارسال کالا شهر خود و شهری که می‌خواهید به آن محموله ارسال کنید را از نظر خدمات تیپاکس بررسی کنید تا برای پیگیری تیپاکس دچار مشکل نشوید. همچنین ایجاد سرویس‌های اختصاصی برای ارسال محمولات کارخانجات، تجار و شرکت‌ها از دیگر مزایا و خدمات این شرکت به شمار می‌آید که بدین وسیله می‌توانند به راحتی پیگیری تیپاکس را دنبال کنند.

1557312474.jpg (1000×417)

بهتر است بدانید که این شرکت دارای معایبی نیز می‌باشد. از معایب پست تیپاکس می‌توان به هزینه بالای آن در مقایسه با پست پیشتاز اشاره کرد. به همین دلیل برای ارسال بسته‌های کوچک زیر یک کیلوگرم مناسب نمی‌باشد زیرا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست. همچنین این شرکت یک شرکت حمل و نقل خصوصی می‌باشد که با دفاتر خدمات ارتباطی هیچگونه همکاری ندارد.

شرکت تیپاکس اولین شرکت خصوصی پست بین‌ المللی و داخلی در کشور می‌باشد که دارای بیش از ۱۰۰ شعبه فعال در سراسر کشور است. تیپاکس یکی از سرویس‎های پستی  و یک شرکت حمل و نقل خصوصی محسوب می‌شود، که باعث سرعت بخشیدن به انتقال مرسولات پستی در کمترین زمان ممکن خواهد شد. همچنین تیپاکس به عنوان اولین بنیانگذار صنعت کویر دارای ۵۷ سال سابقه فعالیت در کشورمان ایران می‌باشد.

می‌توان گفت این شرکت با دارا بودن ماموران ماهر و متخصص قادر است در اسرع وقت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل فرستنده مراجعه و محمولات را از فرستنده دریافت ‌کند. این شرکت براساس استانداردها، ضوابط خاص شرکت و با دقت فراوان محموله را بسته بندی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به گیرنده در هر کجای کشور که باشد تحویل می‌دهد. به جرات می‌توان گفت این روش بهترین روش برای ارسال کالاهای حساس مانند لپ تاپ، تبلت، موبایل و… است زیرا از امنیت و سرعت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. در واقع این شرکت در جهت پیش برد اهداف فروشگاه‌های اینترنتی و امنیت خرید اینترنتی برای مصرف کننده طراحی شده است.

 روش‌های پیگیری تیپاکس

پیگیری تیپاکس را به راحتی می‌توان از طریق شماره قرمز رنگی که در قبض تیپاکس وجود دارد دنبال کرد. زمانی‌که محمولات خود را از طریق تیپاکس ارسال می‌کنید یک قبض تیپاکس به شما تحویل داده می‌شود. در این برگه یکسری جزئیات اعم از اطلاعات قرارداد، فرستنده، گیرنده و تغییر وضعیت‌ها وجود دارد. در قبض یک شماره قرمز رنگی مشاهده می‌کنید که از طریق آن شماره می‌توانید مرسولات تیپاکس را پیگیری نمایید. بدین صورت که می‌توانید با شماره تلفن ۸۴۵۷-۰۲۱ تماس بگیرید و از طرق اپراتور توسط این شماره قرمز رنگ پیگیری تیپاکس را انجام دهید. در صورتیکه با این روش نتوانستید مشکل خود را حل کنید از طریق نمایندگی پست تیپاکس در شهر خود یا نزدیک‌ترین نمایندگی به شهر مورد نظر پیگیری تیپاکس را دنبال کنید.

از روش‌های دیگر پیگیری می‌توان به سامانه رهگیری مرسولات تیپاکس اشاره کرد. بنابراین با وارد کردن کد رهگیری مرسولات تیپاکس در سامانه رهگیری می‌توانید از روند ارسال محمولا خود آگاهی پیدا کنید.

هزینه تیپاکس

هزینه تیپاکس بر اساس وزن محمولات، حجم آن و سایر موارد حساب می‌شود. همچنین هزینه تیپاکس دارای سه نوع تعرفه شهرهای نزدیک، شهرهای دور و تعرفه حمل اکسپرس است. بنابراین هزینه تیپاکس بسته به شهری که محموله فرستاده می‌شود متفاوت خواهد بود. برای مثال برای تهران و شهرهای همجوار آن به اندازه ۶ کیلوگرم بار هزینه تیپاکس ۲۰۰۰۰ هزار تومان می‌باشد که به ازای هر کیلو سنگینی و اضافه بار ۳ هزار تومان به مبلغ اضافه می‌شود. اما برای شهرهای دورتر هزینه ۲۷۵۰۰ می‌باشد. بنابراین مشتری برای پیگیری تیپاکس می‌تواند از طریق تماس تلفنی یا وبسایت محموله مورد نظر خود را پیگیری کند.

نوع و وزن بسته تهران – کرج – ورامین سایر شهرستان ها
پاکت ۱۳۸۰۰۰ریال ۱۸۷۰۰۰ریال
بسته تا یک کیلو ۱۸۷۰۰۰یال ۲۴۲۰۰۰ریال
بسته تا ۲ کیلو ۱۸۷۰۰۰ریال ۲۴۲۰۰۰ ریال
بسته تا ۳ کیلو ۲۰۷۰۰۰ریال ۲۷۱۰۰۰یال
بسته تا ۴ کیلو ۲۰۷۰۰۰ریال ۲۷۱۰۰۰ریال
بسته تا ۵کیلو ۲۰۷۰۰۰ریال ۲۷۱۰۰۰ریال
بسته تا ۶کیلو ۲۰۷۰۰۰ریال ۲۷۱۰۰۰ریال
بسته تا ۷کیلو ۲۲۷۰۰۰ریال ۳۰۰۰۰۰ریال
بسته تا ۸کیلو ۲۴۷۰۰۰ریال ۳۳۰۰۰۰ریال
بسته تا۹کیلو ۲۶۵۰۰۰ریال ۳۵۹۰۰۰ریال
بسته تا۱۰کیلو ۲۸۵۰۰۰ریال ۳۸۹۰۰۰ریال
بسته تا ۱۱ کیلو ۳۰۵۰۰۰ریال ۴۱۸۰۰۰ریال
بسته تا۱۲ کیلو ۳۲۵۰۰۰ریال ۴۴۸۰۰۰ریال
بسته تا۱۳ کیلو ۳۴۴۰۰۰ریال ۴۷۷۰۰۰ریال